Inwestycja w mieszkanie Rzeszów

inwestycja w mieszkanie rzeszów

W pierwszej kolejności warto tylko wspomnieć, czym jest inwestycja. To nic innego, jak w tym przypadku, nakład finansowy, poniesiony, którego celem jest pomnożenie kapitału. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ warto także wprowadzić pojęcie lokaty kapitału. Najczęściej oznacza to zakup danego dobra  jak mieszkanie, za określoną kwotę. W przypadku nieruchomości można mówić zarówno o inwestycji, jak i również lokacie kapitału. Dlaczego?

Inwestycja w mieszkanie z rynku pierwotnego

Obecnie na rynku spora ilość deweloperów oferuje nowe mieszkania. Niektóre z nich znajdują się w stanie deweloperskim, który jest pojęciem względnym. Faktyczny stan, do jakiego deweloper zobowiązuje się wykończyć mieszkanie, określony jest w umowie deweloperskiej. To istotne, ponieważ do kosztów zakupu mieszkania z rynku pierwotnego należy doliczyć też koszty, chociażby związane z umeblowaniem. 

Część osób, która dokonuje inwestycji w mieszkanie z rynku pierwotnego, to inwestorzy prywatni. Czyli osoby, które chcą kupić swoje własne mieszkanie. W tym przypadku ciężko mówić o inwestycji, gdy zakupu dokonuje się przy pomocy kredytu. Jakkolwiek jest to dobry sposób na ulokowanie kapitału. Tym bardziej, iż z biegiem lat kredytobiorca nabywa pełne prawo do nieruchomości. I z tej perspektywy jest to inwestycja wielopokoleniowa. Bo przyszli spadkobiercy będą mieć do dyspozycji wolną od kredytu nieruchomość, którą mogą rozporządzać wedle własnego uznania. 

Inwestycja w nowe mieszkanie – nieruchomość

O inwestowaniu w nowe mieszkanie deweloperskie przy pomocy kredytu można mówić także w sytuacji, gdy ktoś decyduje się na taki zakup pod kątem przyszłego wynajmu. Jest to korzystne w szczególności w dużych miastach, gdzie rynek najmu kwitnie. Tutaj jednak na faktyczny zysk należy także poczekać. Niejednokrotnie wysokość miesięcznej opłaty z najmu pokrywa się z ratą kredytu lub różnice są niewielkie. Przy jednej nieruchomości tym samym zysk, początkowo, jest niewielki. Można jednak powiedzieć, iż przez sporą część czasu nieruchomość spłaca się sama. Dlatego w kontekście czerpania korzyści z wynajmu, mówi się przede wszystkim przy okazji portfela nieruchomości, czyli przynajmniej kilku obiektów.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych mieszkań na Osiedlu Miła


 

Na co zwrócić uwagę przy inwestycji mieszkaniowej?

Podstawą jest przede wszystkim lokalizacja. Osiedla mieszkaniowe, czy obiekty mieszkalne zlokalizowane w pobliżu atrakcyjnych przestrzeni, jak ścieżki rowerowe, place zabaw, obiekty rekreacyjne, czy sportowe, a jednocześnie w niedużej odległości od centrum, to bardzo atrakcyjne nieruchomości. Podobnie te, które zlokalizowane są w ścisłym centrum. Warto także ocenić ewentualny potencjał nieruchomości, czyli to, czy z czasem zyska na atrakcyjności. Dzięki właśnie swojej lokalizacji.

Inwestycja w mieszkanie czy warto?

Inwestycja w mieszkanie w wielu przypadkach jest to zabezpieczenie wielopokoleniowe. A tym samym to inwestycja długoterminowa, która niesie ze sobą niskie ryzyko inwestycyjne. Rzadko zdarza się, by nieruchomości odnotowały drastyczny spadek cen. Najczęściej koreluje to z ogólną sytuacją gospodarczą. Co oznacza, że spadek dotyczy ceny, nie koniecznie samej, aktualnej wartości, która przekłada się na siłę nabywczą spieniężonej nieruchomości. Po drugie daje to możliwości czerpania w postaci najmu przy jednoczesnej możliwości zaangażowania cudzego kapitału, jakim jest kredyt hipoteczny.